کاشی هفت رنگ

2 ماه پیش

سبکی از کاشی‌کاری است که کاشی‌هایی با شکل و ابعاد منتظم بنا بر سلیقه استادکار و ویژگی‌های محل نصب و به شکل‌های مربع، مستطیل، شش ضلعی یا اشکال دیگر در اندازه‌های متداول ۱۵×۱۵ و ۲۰×۲۰ سانتیمتر و برای مناره و گنبد در ابعاد ۱۵×۷٫۵ یا ۲۰×۱۰ سانتیمتر به صورت خشت با رنگ زمینه غالباً سفید تهیه شده، در کنار هم چیده و طرح یا خط مورد نظر بر روی کاغذ به وسیله سمبه سوراخ شده، سپس طرح اولیه به کمک گرده زغال بر روی کاشی کپی می‌شود و پس از آن به وسیله اکسید منگنز، قلم‌گیری شده و بعد با رنگ‌های مختلف اما پایه حرارتی پایین‌تر از رنگ اول کاشی رنگ آمیزی می‌گردد و دوباره به کوره رفته وآماده نصب می‌شود.

ادامه مطلب

کاشی معرق

2 ماه پیش

استفاده از قطعه‌های بریده شده کاشی دارای رنگ و نقوش متفاوت که با کنار یکدیگر قرار گرفتن قطعات و نقوش بزرگی ایجاد میکنند و روی دیوار نصب میشوند را شیوه کاشی کاری معرق میگویند.

ادامه مطلب

ساخت و تاریخچه هنر کاشیکاری هفت رنگ

3 ماه پیش

نیاز بشر برای اغنای حس زیبایی و لذت از محیط پیرامون و بهبود کیفیت زندگی یکی از عوامل ایجاد هنر در سبک های مختلف است. استفاده از مواد رایج در محیط و ترکیب آنها این امکان را داده است که محیط اطراف خودش را مزین کند. پس از کشف ظروف سفالی که در ابتدا برای برآورد نیازهای مصرفی بشر بوده است، ظروفی یافت شده اند که برای زیبایی و دکوراسیون ساخته شده اند. بشر با استفاده از آب و خاک، گل، سفال، آجر، خشت و سرامیک را ابداع کرد.

ادامه مطلب

چیدمانی از کاشی پرسلانی، تانگو

3 ماه پیش

کاشی های انکاستیک بیش از ده قرن پیش ساخته شد و در قرن نوزدهم در سراسر شهرهای مختلف مدیترانه ظاهر شد. این مفهوم با انتخاب زیبایی از الگوهای جداگانه ای که مجموعه تانگو را تشکیل می دهند ، بازیابی شده اند. تانگوبا استفاده از 10 طرح کاشی، می تواند با هر فضا یا پروژه ای سازگار شود. این مجموعه به لطف تکنیک ابتکاری آپاریچی، فضایی یکدست تر و نرم تر، اطمینان از چسبندگی بالاتر و درجه بندی ضد لغزش، ایده آل برای فضاهای سخت مانند حمام و آشپزخانه، یک انتخاب عالی برای پروژه های مسکونی است.

ادامه مطلب

کاشی بین کابینتی

4 ماه پیش

فضای اشپزخانه یکی از مهمترین فضاهای داخل ساختمان است، به ویژه که خانمها وقت قابل توجهی در آنجا سپری میکنند و به واسطه اوپن و جزیره ای شدن آشپزخانه ها، از فضای نشیمن مجرا نیستند. لذا توجه به دکوراسیون و زیبایی آن بسیار مهم است.

ادامه مطلب

کاشی سنتی گره

گِرِه‌چینی یکی از شاخه‌های هنر معماری و کاشی کاری سنتی است که اساتید این هنر از کنار هم چیدن آلات و لغات مختلف بر اساس طرح مدنظر خود با استفاده از کاشی، آجر یا سایر مواد نقش‌های هندسی تزئینی درست می‌کنند. البته هنر گره چینی فقط در معماری رواج ندارد و یکی از زیرشاخه‌های صنایع چوب نیز می‌باشد. هنر گره چینی هنری زیبا و اصیل است که به دلیل زحمت زیاد هزینه زیادی هم دربردارد و می‌توان نمونه‌های این هنر را که بر روی چوب انجام گرفته در اماکن متبرکه مانند آستان قدس رضوی یا حرم شاه‌عبدالعظیم مشاهده نمود. مناسب برای اماکن مذهبی، زیارتی و توریستی.

کاشی سنتی قالیچه و گل مرغ، روشویی سنتی

از این نوع کاشی برای هتلها، لابی ها و روشویی های سنتی استفاده میشود. دکوراسیون سنتی نه تنها روح زندگی را در خود دارد بلکه فضای متفاوتی را ایجاد میکند و همین تفاوت باعث جذابیت آن میشود. امروزه بسیاری از هتل ها و اماکن گردشگری جهان به دنبال تلفیق زیبایی و تفاوت در دکوراسیون داخلی خود هستند.