کاشی سنتی مراکشی

1 سال پیش

شاید مهم ترین مکان هایی که برای استفاده از این کاشی ها به ذهن می رسد دیوارو کف حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه ها باشد، اما آن ها در همین جا محدود نمی شوند. برخلاف انتظار با تنوع بالای رنگ و طرح می توانند در مکان های جدید ایفای نقش نمایند. راه پله ها، شومینه ها و حتی قاب پنجره ها همگی برایشان مناسب خواهند بود.

ادامه مطلب

کاشی بین کابینتی

1 سال پیش

فضای اشپزخانه یکی از مهمترین فضاهای داخل ساختمان است، به ویژه که خانمها وقت قابل توجهی در آنجا سپری میکنند و به واسطه اوپن و جزیره ای شدن آشپزخانه ها، از فضای نشیمن مجرا نیستند. لذا توجه به دکوراسیون و زیبایی آن بسیار مهم است.

ادامه مطلب

چیدمانی از کاشی پرسلانی، تانگو

1 سال پیش

کاشی های انکاستیک بیش از ده قرن پیش ساخته شد و در قرن نوزدهم در سراسر شهرهای مختلف مدیترانه ظاهر شد. این مفهوم با انتخاب زیبایی از الگوهای جداگانه ای که مجموعه تانگو را تشکیل می دهند ، بازیابی شده اند. تانگوبا استفاده از 10 طرح کاشی، می تواند با هر فضا یا پروژه ای سازگار شود. این مجموعه به لطف تکنیک ابتکاری آپاریچی، فضایی یکدست تر و نرم تر، اطمینان از چسبندگی بالاتر و درجه بندی ضد لغزش، ایده آل برای فضاهای سخت مانند حمام و آشپزخانه، یک انتخاب عالی برای پروژه های مسکونی است.

ادامه مطلب

ساخت و تاریخچه هنر کاشیکاری هفت رنگ

1 سال پیش

نیاز بشر برای اغنای حس زیبایی و لذت از محیط پیرامون و بهبود کیفیت زندگی یکی از عوامل ایجاد هنر در سبک های مختلف است. استفاده از مواد رایج در محیط و ترکیب آنها این امکان را داده است که محیط اطراف خودش را مزین کند. پس از کشف ظروف سفالی که در ابتدا برای برآورد نیازهای مصرفی بشر بوده است، ظروفی یافت شده اند که برای زیبایی و دکوراسیون ساخته شده اند. بشر با استفاده از آب و خاک، گل، سفال، آجر، خشت و سرامیک را ابداع کرد.

ادامه مطلب

کاشی معرق

1 سال پیش

استفاده از قطعه‌های بریده شده کاشی دارای رنگ و نقوش متفاوت که با کنار یکدیگر قرار گرفتن قطعات و نقوش بزرگی ایجاد میکنند و روی دیوار نصب میشوند را شیوه کاشی کاری معرق میگویند.

ادامه مطلب

کاشی سنتی گره

گِرِه‌چینی یکی از شاخه‌های هنر معماری و کاشی کاری سنتی است که اساتید این هنر از کنار هم چیدن آلات و لغات مختلف بر اساس طرح مدنظر خود با استفاده از کاشی، آجر یا سایر مواد نقش‌های هندسی تزئینی درست می‌کنند. البته هنر گره چینی فقط در معماری رواج ندارد و یکی از زیرشاخه‌های صنایع چوب نیز می‌باشد. هنر گره چینی هنری زیبا و اصیل است که به دلیل زحمت زیاد هزینه زیادی هم دربردارد و می‌توان نمونه‌های این هنر را که بر روی چوب انجام گرفته در اماکن متبرکه مانند آستان قدس رضوی یا حرم شاه‌عبدالعظیم مشاهده نمود. مناسب برای اماکن مذهبی، زیارتی و توریستی.

کاشی سنتی قالیچه و گل مرغ، روشویی سنتی

از این نوع کاشی برای هتلها، لابی ها و روشویی های سنتی استفاده میشود. دکوراسیون سنتی نه تنها روح زندگی را در خود دارد بلکه فضای متفاوتی را ایجاد میکند و همین تفاوت باعث جذابیت آن میشود. امروزه بسیاری از هتل ها و اماکن گردشگری جهان به دنبال تلفیق زیبایی و تفاوت در دکوراسیون داخلی خود هستند.